Stipendije za postdiplomski studij na temu mira te prevencije i sprječavanja sukoba

Svake godine, Rotary dodjeljuje stipendije pojedincima iz cijelog svijeta na jednom od 6 Rotary centara za mir.  Stipendije u potpunosti pokrivaju sve troškove školovanja  uključujući školarinu, smještaj, hranu, trošak puta do odredišta te sve troškove stažiranja i terenskih istraživanja u sklopu studija.
Dostupne su dvije vrste stipendija u sklopu ovog programa:
  1. Stipendija za magistarski studij na priznatim sveučilištima koji se bave problematikom mira te prevencije i rješavanja sukoba. Svake godine se dodjeljuje 50 stipendija za ove studije na slijedećim sveučilištima:
    1. Duke University and University of North Carolina at Chapel Hill, US
    2. International Christian University, Japan
    3. University of Bradford, UK
    4. University of Queensland, Australia
    5. Uppsala University, Sweden

2. Stipendija za profesionalno usavršavanje Namijeneno onima koji imaju već veliko iskustvo u području mira i prevencije sukoba. Nudi se 3-mjesečni program pri Chulalongkorn Sveučilištu u  Bangkoku, Thailand. Program uključuje i 2-3 tjedna terenskog istraživanja. Ukupno je na raspolaganju 50 stipendija.
Krajnji rok za prijavu vaših kandidata je 01.07.2014. godine.
Više detalja o samom programu možete pronaći na slijedećim web stranicama - https://www.rotary.org/en/peace-fellowships .
Za sva dodatna pitanja ili nejasnoće slobodno se obratite najbližem Rotary klubu.