Rotary za znanost i obrazovanje

TipEdukacija
NazivRotary za znanost i obrazovanje
Razdoblje25.05.2017 - 30.09.2017
CiljU Hrvatskoj je trenutno "u modi" poticanje mladih da se bave danas perspektivnim STEM područjima. S ciljem da budemo dio STEM revolucije, koju simpatiziramo, naš je klub pokrenuo projekt "Rotary za znanost i obrazovanje". Prvi cilj tog projekta je da nagradimo najuspješnije učenike iz Centra za izvrsnost Varaždinske županije na način da im financiramo troškove pohađanja ljetnih kampova koje organizira Znanstveno edukacijski centar u Višnjanu, Zvjezdarnica Višnjan i Astronomsko društvo Višnjan. Financiranjem ili sufinanciranjem iznosa kotizacije za ove sedmodnevne ljetne kampove želimo ne samo nagraditi izvrsne učenike osnovnih škola za njihov marljiv rad tijekom godine, nego im omogućiti dodatnu priliku za stjecanje novih i produbljivanje postojećih znanja i vještina u područjima znanstvene pismenosti, znanstvene metode i prezentacije, te kritičkog načina mišljenja. Ljetne škole u Višnjanu pod vodstvom g. Korada Korlevića, uspješnog hrvatskog astronoma i edukatora, najbolji su centar za ovakvu vrstu edukacije u znanosti u Hrvatskoj i šire. Dosad su potaknule brojne generacije učenika da se u svojoj karijeri usmjere prema bavljenju znanošću te da kasnije u svom radu postižu zapažene rezultate na svjetskoj razini. Pozivamo Vas da zajedno s nama omogućite učenicima sa područja Varaždinske županije da upoznaju svijet znanosti i tehnologije na nov i zanimljiv način te da na taj način doprinesemo stvaranju nove generacije budućih znanstvenika i lidera.
GradVaraždin / Višnjan
StatusAktivan