Roboti osvajaju Vugrovec

NazivRoboti osvajaju Vugrovec
Razdoblje - 24.06.2017
VoditeljVladimir Puškarić
CiljRotary klub Zagreb Sesvete u okviru projekta „Roboti osvajaju Vugrovec“, pokušava približiti svijet informatike i programiranja djeci iz kuće sv. Franje, doma za djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi u Vugrovcu i zainteresirati ih za programiranje i robotiku. Edukacija u sklopu projekta odvija se u prostorijama kuće sv. Franje gdje se uz stručno vodstvo djecu upoznaje s područjem robotike, automatike i programiranja pomoću pet edukacijskih robota mBot (Bluetooth verzija). Ovi roboti su izabrani jer nude vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, a omogućavaju i naprednije korištenje. Predviđeno je da roboti po završetku projekta ostanu u vlasništvu kuće sv. Franje, na raspolaganju djeci smještenoj u ovoj kući. Djeca, polaznici edukacije, uz pomoć edukatora uče osnove programiranja i robotike svake subote i nedjelje prijepodne u svibnju i lipnju 2017. godine, što će biti ostvareno kroz četrdeset sati edukacije. Djeca su podijeljena u timove koji programiraju robote za izvršavanje određenih zadataka, a za programiranje robota koriste se računala trenutno na raspolaganju u kući sv. Franje. Realizacijom ovog projekta će se djeci, sudionicima projekta otvoriti mogućnost za stjecanje dodatnih vještina i znanja koje će im pokazati dodatne mogućnosti koje mogu steći kroz obrazovanje, a možda netko odabere robotiku i nastavi sa razvijanjem programerskih vještina i sposobnosti za svoj profesionalni život.
GradZagreb
KlubZagreb Sesvete
Iznos donacije0,00

Djeca s velikom pažnjom sudjeluju u radionici Evo kako izgleda sklopljeni robot mBot spreman za korištenje Djeca su na prvoj radionici dobila kutije s mBotovima i samostalno sklapala